poniedziałek, 13 października 2014

ZAKOŃCZENIE

Decyzje o ustaleniu warunków zabudowy mają w założeniu dbać o zachowanie ładu przestrzennego, który zgodnie z definicją polega na takim ukształtowaniu przestrzeni, które tworzy harmonijną całość oraz uwzględnia w uporządkowanych relacjach wszelkie uwarunkowania i wymagania funkcjonalne, społeczno - gospodarcze, kulturowe oraz kompozycyjno - estetyczne.

Praktyka zawodowa wskazuje jednak, że ocena, które parametry istniejącej zabudowy i zagospodarowania terenu należy kontynuować, a które nie, podlega subiektywnej ocenie urzędnika. Należy więc, podczas analizy potencjału inwestycyjnego działki, kierować się doświadczeniem i konsultować formułowane wnioski z urzędem. Może się to okazać trudne, czy wręcz niemożliwe, dlatego radzimy opierać się na pozytywnych relacjach międzyludzkich.


Katalog wszystkich możliwych uwarunkowań i sytuacji nie został oczywiście wyczerpany. Zamierzamy aktualizować treść naszego e-booka – zgodnie z naszymi doświadczeniami projektowymi – o wszystkie możliwe scenariusze związane z oceną potencjału inwestycyjnego działki budowlanej. Liczymy również na Twój, drogi czytelniku, współudział w tworzeniu tego poradnika. Chętnie zamieścimy w nim odpowiedzi na twoje pytania i wątpliwości. Zachęcamy do udziału w dyskusji i dodawanie komentarzy!

Jeden wniosek wydaje się uzasadniony – kupno działki budowlanej to nie tylko jej cena, lokalizacja, stan prawny ale również, a może przede wszystkim, wynik analizy jej potencjału inwestycyjnego. Działka budowlana jest bowiem tyle warta ile można na niej wybudować.

W2 Architekci Piotr Wiśniewski, architekt

Zapraszamy do współpracy


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz