poniedziałek, 23 czerwca 2014

ROZDZIAŁ 2 - PLANY MIEJSCOWE - ANALIZA TREŚCI, ciąg dalszy

Należy również zwrócić uwagę, że „przeciętny” Inwestor planujący budowę domu jednorodzinnego równie często wpada w pułapkę „złej informacji”, a skutki zakupu działki budowlanej, która nie spełnia Jego oczekiwań mogą być równie dotkliwe i frustrujące.

Budynek świetlicy przy Szkole Podstawowej w Gdowie
projekt W2 Architekci


Nie możemy zapominać o nieustannym sprawdzaniu, czy analiza potencjału inwestycyjnego działki budowlanej opiera się o właściwe definicje, o czym wspominamy w Rozdziale 1. Wskaźnik powierzchni zabudowy należy rozpatrywać w oparciu o jej definicję określoną w planie, która może być odmienna od definicji w przepisach odrębnych.


Budynek świetlicy przy Szkole Podstawowej w Gdowie
projekt W2 Architekci

Ponadto w planach miejscowych pojawiają się zupełnie nowe pojęcia, odmienne od stosowanych dotychczas, np. jak „powierzchnia zainwestowania” uwzględniająca już powierzchnię przeznaczoną pod dojścia, dojazdy, parkingi i wszystkie inne rodzaje powierzchni nie będące powierzchnią biologicznie czynną. Tego typu nowe pojęcia są jednak rzadkością i są wprowadzane tylko w nielicznych miejscowych planach zagospodarowania przestrzennego

W2 Architekci Piotr Wiśniewski, architekt

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz